Часто задаваемые вопросы:

Як скоро я побачу себе на перших місцях у пошуковій видачі?

Все залежить від безліч параметрів. Поточного стану Вашого сайту, віку сайту, цитування в Інтернеті. Як правило, перші результати просування можна спостерігати в кінці третього місяця після початку робіт. Далі результати йдуть по наростаючій. Вихід на пік результатів можна очікувати через 6-8 місяців після початку робіт.

Скільки коштує просування мого сайту?

Вартість залежить від багатьох факторів, в першу чергу від Ваших цілей щодо сайту і залученої аудиторії, від конкуренції у Вашій тематиці, широти охоплення продукції, що просувають, від ступеня готовності самого сайту, його історії і так далі. Якщо потрібно назвати цифру, то це від 4000 грн. при просуванні сайту по всій Україні або Києву і від 3200 грн. при просуванні по якомусь конкретному регіону (наприклад, Харків).

Які Ви надаєте гарантії виведення позицій на першу сторінку пошуку?

По-перше, гарантії важко для згоди обох сторін описати в договорі юридично, скільки має бути позиція на конкретному місці - 1 день на місяць, все 30 днів в місяць, через який термін, з якими задаються параметрами пошуку і інше.

По-друге гарантій виведення певних ключових запитів на певне місце в сторінці пошуку об'єктивно не може надати ніхто, так як пошукові системи нікому з seo-компаній не належать і є третьою стороною. Про це чітко написано в керівництві для веб-майстрів Google і Yandex.

Навіть після того як позиції були виведені і знаходяться на високих позиціях, неможливо гарантувати, що це постійне явище. Щорічно компанією Google випускається до 600 оновлень алгоритмів пошуку, тобто практично два в день. Деякі з них є незначними, які не впливають жодним чином на позиції, а деякі є великими і повністю змінюють розстановку результатів першої сторінки пошуку. Тому не існує таких дій 1,2,3,4 після яких сайт буде завжди знаходиться на першій сторінці і не існує сайтів які не схильні до оновлення пошукових алгоритмів. Прикладом таких алгоритмів може служити оновлення Google Penguin і Google Panda - з видачі випадають навіть величезні і дуже старі сайти, як interflora.com.uk.

Після кожного оновлення, ми вивчаємо нову стратегію поведінки пошукових систем і адаптуємо наші інструменти просування, повертаючи або утримуючи позиції.

Плюс до вищесказаного ми ніколи не просуваємо конкретний перелік ключових запитів, ми задаємо вектор просування і просуваємо різні суміжні частотні ключові слова. Це означає замість одного запиту «купити ipad», ми просуваємо не тільки його, а й «купити ipad в Києві», «ipad Київ», «ipad інтернет магазин» і так далі. Таким чином замість 10-15, у нас в роботі завжди мінімум 100-150 ключів, які, навіть при просідання якогось основного запиту, утворюють так званий «довгий хвіст» - коли безліч низькочастотних, призводять стільки ж людей скільки один високочастотний. І навіть при випаданні безлічі позицій з першої сторінки пошуку, відвідуваність залишається приблизно на тому ж рівні.

Після кожного оновлення, ми вивчаємо нову стратегію поведінки пошукових систем і адаптуємо наші інструменти просування, повертаючи або утримуючи позиції.

Плюс до вищесказаного ми ніколи не просуваємо конкретний перелік ключових запитів, ми задаємо вектор просування і просуваємо різні суміжні частотні ключові слова. Це означає замість одного запиту «купити ipad», ми просуваємо не тільки його, а й «купити ipad в Києві», «ipad Київ», «ipad інтернет магазин» і так далі. Таким чином замість 10-15, у нас в роботі завжди мінімум 100-150 ключів, які, навіть при просідання якогось основного запиту, утворюють так званий «довгий хвіст» - коли безліч низькочастотних, призводять стільки ж людей скільки один високочастотний. І навіть при випаданні безлічі позицій з першої сторінки пошуку, відвідуваність залишається приблизно на тому ж рівні.

Після кожного оновлення, ми вивчаємо нову стратегію поведінки пошукових систем і адаптуємо наші інструменти просування, повертаючи або утримуючи позиції.

Тому наші послуги полягають не в просуванні набору позицій, а в довгостроковій і комплексній роботі над просуванням сайту і залученням цільової аудиторії.

У зв'язку з цим з 2013 ми відмовилися від порочної практики гарантування виведення позицій, і вже на поточний момент бачимо - наскільки ми мали рацію і скільки грошей заощадили, і собі, і нашим улюбленим клієнтам.

У зв'язку вищевикладеним, якщо для Вас гарантії виведення позицій є ключовою умовою, ми, з жалем, змушені рекомендувати Вам звернутися в іншу seo-компанію.

В Інтернеті я бачу як багато компаній по просуванню гарантують висновок позицій на першу сторінку, чому?

Вивчивши уважно суть гарантій, ми стикалися з безліччю варіацій по «гарантіям», які насправді інакше як шахрайство назвати не можна. В одному випадку гарантії виведення на першу сторінку полягали в покупці контексту в бічному розділі (праворуч від виведення пошуку), за мінімальними ставками, в області яка має найменші переходи за кліками. Тобто за 10-20 грн. в місяць, Ваш сайт буде показуватися там - де переходів на нього не буде, але по факту він буде на першій сторінці. Або ж в гарантії вказано % виведення позицій, коли даний відсоток досягається сміттєвими запитами з нульовою або надзвичайно низькою конкуренцією і за підсумком 75% в топі, гарантія за знайденими 25% виплачується, але результат нульовий.

Якщо немає гарантій, звідки я знаю, що Ви щось будете робити, може візьмете гроші і все?

Нам це просто невигідно. Ми Інтернет компанія, наш основний і єдиний дохід це Інтернет, в якому поганий відгук може поставити хрест на всій діяльності. На даний момент не існує такого бюджету будь-якого сайту, яким можна було б ризикнути заради втрати репутації. У нас велике портфоліо клієнтів, частина яких є на нашому сайті з живими адресами і телефонами. Плюс досвід роботи і присутність на ринку просування з 2008 року.

Якщо мене не влаштує Ваша робота, що мені робити?

Те ж що і з будь-яким працівником якого Ви наймаєте, але робота якого Вас не влаштовує - Ви його звільняєте.

Чи даєте Ви повний перелік робіт, що проводяться?

Звітність щомісячна щодо загального списку робіт і результатів просування. Повний і докладний перелік робіт ми не надаємо, так як - якщо Ви розумієтесь в тонкощах seo, Ви це побачите самостійно, а якщо не розумієтесь, то він Вам все одно нічого не скаже.

Чи можу я самостійно розкручувати сайт? Чи не простіше мені найняти співробітника для просування?

Безумовно Ви можете просувати сайт самостійно. Але для якісного просування Вам знадобиться вивчити всі основи просування, хоча б актуальні, потім витрачати на це декілька годин в день, при цьому постійно відстежувати всі зміни алгоритмів пошукових систем, бути самому собі програмістом, оптимізатором, копірайтером і дизайнером сайту. Якщо Ви візьмете людину на постійну роботу - по-перше це обійдеться Вам набагато дорожче, так як крім заробітної плати є ще безліч супутніх просуванню витрат, по-друге він буде все одно володіти навичками і вміннями однієї людини. Замовте просування у нас, і Ви можете бути спокійні за просування, так як Вашим сайтом буде займатися команда висококласних професіоналів, за ціною набагато нижчою за середньоринкову зарплату одного.

Коли мій сайт почне продавати?

Залежить від тематики сайту, якщо Ви продаєте літаки або металообробні верстати, то прогнозувати продаж дуже важко. У разі ж якщо у Вас товари вартістю менше 5000 грн. за штуку, то при замовленні контекстної реклами це може бути і в перший день після розміщення реклами. При просуванні ключових запитів до перших місць - перші результати з'являються протягом через 2-3 місяці, якщо сайт абсолютно новий і трохи раніше якщо вже є історія сайту.

Тобто я можу віддати сайт в просування і через 3-4 місяці тільки обслуговувати замовлення?

Продаж це комплексний багатоступеневий процес і наші послуги є лише однією зі сходинок. Позиції в ТОПі не гарантують Вам продажів, якщо сайт зроблений поспішно, відсутня необхідна інформація, оновлюється сайт дуже рідко, телефони ніхто не піднімає, а якщо підіймають, то звідти не віє дружелюбністю і бажанням допомогти з покупкою. За сайтом необхідно так само постійно стежити - наша робота тут полягає в наступному: на старті робіт робиться швидкий користувальницький звіт, в якому вказується перелік найбільш грубих помилок допущених при дизайні і верстці сайту, які необхідно виправити в першу чергу, для збільшення конверсії відвідувачів в покупців. Через 3-4 місяці, коли основна частина запитів виходить на першу сторінку пошуку і відвідуваність сайту починає істотно зростати, ми робимо розширений призначений для користувача аудит (який складається з більш ніж ста пунктів контролю), відстежуємо поведінку користувачів на сайті, які слова є ефективними, які варто виключити з просування, які сторінки мають найбільший показник відмов і так далі. Впровадження всіх знайдених помилок і зауважень по сайту ми так само можемо виконати зі свого боку.

Чи можна замовити просування на один місяць або два? У мене сезонний бізнес, потрібно просування тільки на 2 місяці влітку (взимку).

Ні, це не матиме ніякого економічного сенсу - перші результати по просуванню з'являються через два-три місяці і далі по наростаючій. Просування сайту має сенс тільки на тривалий період 6-12 місяців. Якщо Ви обмежені бюджетом або термінами, то має сенс замовити контекстну рекламу, вона починає діяти відразу і обмежена тільки бюджетом. Тобто Ви можете її включати коли хочете, для якого завгодно регіону, за якими завгодно ключових запитах (крім заборонених Google тематик, таких як алкоголь, тютюн, ліки і т.д.).

Я не хочу чекати три місяці, мені сказали, що можна зробити все за місяць.

Такий результат теоретично може бути у вузькій неконкурентною тематиці або з дуже старим і просунутим по іншим запитам сайтом, який вже має велику посилальну вагу. Якщо ж такого немає, то швидкий приріст посилальної маси заради досягнення швидких результатів викличе тільки один результат - бан пошуковою системою.

Що вам потрібно для проведення внутрішньої оптимізації?

Доступ до адмінпанелі сайту, до (якщо встановлено) Google Analytics і до FTP сайту.

Я боюся ви що-небудь зламаєте або доступ давати заборонено політикою компанії, як бути?

Ми сформуємо список необхідних дій на сайті і Ви зможете їх впровадити зі свого боку.

Як можна бути впевненим за збереження паролів та інформації яку ви при цьому отримуєте (доступ до замовлень, інформація про покупців і т.д.)?

Ми підписуємо договір про нерозголошення конфіденційних даних (NDA).

У мене залишилися ще питання на які тут немає відповідей.

Ми завжди оперативно і швидко відповідаємо на пошту і телефони! Чекаємо Вас!